Informace o naší společnosti:

Společnost CONSTRUCTUS s.r.o. vznikla na sklonku roku 2004 a svou činností navazuje jak v obsazení pracovníky, tak svým zaměřením na stavební činnost, realizovanou dříve v rámci podnikání stávajícího jednatele Ing. Václava Jurgy coby fyzické osoby.
 

Stavební činnost prováděna ještě v rámci podnikání fyzické osoby Ing. Václava Jurgy, ať už jako hlavní dodavatel, nebo subdodavatel, lze najít na stavbách jakými jsou například:

 Rekonstrukce kopule věže Kostela Všech Svatých v Sedlištích (1999),

 Sanace zvonové stolice a podlah pod zvonovou stolicí Mariánského kostela ve Frýdku-Místku(1999),

Věž kostela Všech svatých v Metylovicích (2000),

Kostel Sv. Jošta ve Frýdku (2001 – 2002),

Společnosti CONSTRUCTUS s.r.o. na tyto stavby navázala pracemi na akcích jakými jsou například:

Kompletní výměna věže farního kostela v Šenově (2004 – 2005),

Kompletní výměna sanktusové věže farního kostela v Kozlovicích (2005),

Výměna šindelové střešní krytiny kostela sv. Antonína na prašivé (2005 - 2008),

Tesařská a chemická sanace roubených stěn RD ve Starém Městě u Frýdku-Místku (2007),

Při pracech na sanacích dřevěných konstrukcí památkově chráněných objektů a objektů lidové architektury používá naše společnost tradičních postupů. Tesařské konstrukce jsou vázané pomocí klasických tesařských spojů, spojovány nejen moderními spojovacími prostředky, ale také klasickými spojovacími prostředky (dřevěné kolíky, kramle, ocelových kovaných objímek atd.). Řezivo používané pro tyto objekty je povrchově ručně otesáno, aby jeho povrch korespondoval s původně zabudovanými prvky. Naši pracovníci jsou zběhlí v pokrývání dřevěným štípaným i řezaným šindelem. Štípaný šindel je ručně vyráběn a dodáván tradičními výrobci, žijícími na Slovenské straně Beskyd.